خانواده ها علاوه بر حمایت باید بدانند گیم نیز مانند یک رشته حرفه ای شروع، اوج و فرود دارد.

معین عمو زاده برنده بزرگترین جایزه جهانی در فوتبال رایانه ای (pes)
 خانواده ها علاوه بر حمایت باید بدانند گیم نیز مانند یک رشته حرفه ای شروع، اوج و فرود دارد.

  •  معین عمو زاده، گیمر با سابقه ایران داری افتخارات  متعدد ملی و بین المللی پس از اتمام لیگ بازی های رایانه ای ایران  در سخنی با سایر گیمر ها و خانواده هایشان، نکاتی را در زمینه مشکلات گیمر ها و رویکرد خانوده هایشان مطرح می کند. او متعتقد است که اصلی ترین مانع برای حضور در میادین جهانی، مشکل ویزا و عدم حمایت ارگان خاص از گیمرهایی است که موفق به کسب سهمیه بازیهای رایانه ای جهانی شده اند.

 

  • البته او معتقد است بازی های IGL (لیگ مسابقات رایانه ای کشور) به دلیل  تجربه بالا وحمایت های تیم برگزار کننده ومشارکت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، از لحاظ اعزام منظم به مسابقات جهانی فرانسه، دارای مزیت است.

 

  • نکته مهمی که عموزاده مطرح می کند، مشکل دید خانواده ها بر مسئله گیم است. او ضمن تاکید بر اینکه هیچ کاری نباید به صورت افراطی و بدون برنامه ریزی انجام شود، می گوید: خانواده ها باید توجه کنند که گیم در صورتی که منظم و حرفه ای دنبال شود مانند هر رشته ای دارای دوران آماده سازی، اوج و فرود است  و والدین باید حامی فرزندانشان در مسیر حرفه ای باشند و در دوران آماده سازی با یک باخت در مسابقات، آنان را از ادامه کار محروم نکنند.سطح مسابقات ایران بسیار حرفه ای است ونباید نوجوان 12-13 ساله که برای اولین بار در مسابقات حضور دارد و مقام کسب نمی کند از ادامه مسیر منع شود. خیلی از گیمر ها 12-13 سال سابقه بازی حرفه ای دارند و خانواده ها باید سطح این بازی ها را بدانند.

 

  • او همچنین از حمایت های بنیاد ملی بازی های رایانه ای تشکر می کند و معتقد است این حمایت ها باعث میشود تا استعداد های درخشان ایرانی در زمینه گیم با انگیزه و اطمینان وارد مسابقات شوند و در سطح جهانی بدرخشند.

 

  • عموزاده اضافه می کند که کشورهای حوزه خلیج فارس سرمایه گذاری زیادی در حوزه گیم انجام میدهند وبهترین بازیکنانشان از گیمرهای رده چهارم ایران نیز پایین تر هستند و همین امر باعث شده که تمایل زیادی برای جذب گیمرهای ایرانی برای حضور در تیم های کشور خودشان داشته باشند و با توجه به اینکه دوران حرفه ای یک گیمر محدود است و قهرمانان ایران  از حمایت اندکی برای حضور در مسابقات جهانی برخوردار هستند، برخی از گیمرها جذب کشورهای این منطقه میشوند و این برای کشور مضر است.

 

  • عموزاده به عنوان یک قهرمان ملی و جهانی در این رشته به همه گیمرها توصیه می کند با برنامه ریزی و پشتکار به مسیر خود ادامه دهند و از هر باخت یک تجربه کسب کنند و نا امید نشوند.

با ما همراه باشید:

http://Telegram.me/cgame

دیدگاه جدیدی بگذارید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
کپچا
این امتحان ، برای تشخیص انسان از ماشین می باشد