مشکل اصلی گیمر های ایرانی امکانات مالی نیست

مشکل اصلی گیمرهای ایرانی امکانات مالی نیست.

 

آرین وطن خواه عنوان دار بازی های کامپیوتری در ایران و جهان، ایجاد بستری مناسب برای بازیهای آنلاین و تسهیلات اخذ ویزا برای شرکت در مسابقات را مهمتر از تسهیلات مالی می داند.

 

این گیمر حرفه ای از روند پیشرفت خود در بازی های کامپیوتری می گوید و وجود مسابقات انتخابی جهان را اصلی ترین انگیزه خود برای شروع روند حرفه ای شدن مطرح می کند و در روندی 4-5  ساله آرزوی خود، که اعزام به مسابقات جهانی است، برآورده ساخته است. آرین وطن خواه بازیکن رشته pes  علاوه بر مقام های متعدد کشوری، جزء 8 نفر برتر در مسابقات جهانی پرتغال قرار گرفت.


او معتقد است انگیره اصلی گیمیرها وجود مسابقات منظم و حرفه ای انتخابی مانند IGL است و استمرار و بیشتر شدن مسابقات میتواند تحولی بزرگ در درخشش ایران در مسابقات جهانی داشته باشد . اگر چه سطح مسابقات جهانی بسیار بالاست.
 
در زمینه سطح بازیکنان ایرانی در جهان می گوید: ایرانی ها در اکثر زمینه ها با اندکی توجه و برنامه ریزی به مقام های بالای جهانی دست پیدا می کنند و با اندک توجهی در سالهای پیش مقام  قهرمانی جهان را در بازی های رایانه ای کسب کرده اند.

 

اما از بحث توجه و امکانات مالی که عبور کنیم مشکل بسیار بزرگتری برای گیمر ها وجود دارد.
در قدم اول: با وجود استعدادهای فراوان به دلیل مشکلات اینترنتی در برخی بازای های آنلاین، بازیکنان ایرانی از دور مسابقات حذف میشوند.
در قدم دوم:  در صورتی که در مسابقات آنلاین. گیمرها موفق به کسب سهمیه جهانی شوند، هیچ ارگان و سازمان خاصی از بازکنان برای اخذ ویزا تسهیلاتی ارائه نمی دهد و بازیکنان به دلیل جوانی و نوبت دهی طولانی سفارت ها موفق با اخذ ویزا نمی شوند و فرصت درخشش در عرصه جهانی را از دست می دهند.
شاید یک حمایت و یک توصیه نامه از سمت ارگان مربوط بتواند کمک شایانی به شرکت استعداد های ایرانی در عرصه جهانی باشد.
این اتفاق برای قهرمان پارسال و امسال رشته pes پیش آمده است.

اگرچه در تمام دنیا گیمر های حرفه ای دارای زندگی خوبی هستند و از لحاظ هزینه ها تامین هستند ولی با همه این احوال ایجاد بستری مناسب برای بازیهای آنلاین و اینترنت مناسب و آی پی های مناسب و تسهیلات اخذ ویزا از تسهیلات مالی مهم تر است.
امید وارم که مسئولین در این زمینه به گیمر ها توجه کنند چرا که برخی از بازیکنان ترجیح می دهند حسرت کسب سهمیه و عدم اخذ ویزا را تحمل نکنند. و این امر موجب سرخوردگی گیمر ها میشود.

دیدگاه جدیدی بگذارید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
کپچا
این امتحان ، برای تشخیص انسان از ماشین می باشد