گزارش کامل اختتامیه دومین دوره ی لیگ بازیهای رایانه ای ایران

گزارش کامل اختتامیه لیگ

 

فینال بازی های رایانه ای در رشته فیفا یک استادیوم خانوادگی بود
اختتامیه لیگ بازی های های رایانه ای در ایام مبارک عید قر بان برگزار شد.
طی هفته گذشته اخباری از برگزاری لیگ بازی های رایانه ایIGL  در برج میلاد تهران منتشر شد و نهایتا فینال و اختتامیه این بازی ها  در سایت ورزش برج میلاد برگزار شد.

همزمان با برگزاری این مراسم مسابقات کلش رویال نیز در برج میلاد برگزار شد و گیمیر ها از کودکان تا پدر و مادرانشان وارد مسابقات شدند و طی چند دوره مسابقات قهرمانان کلش ایران و نمایندگان ایران برای اعزام به فرانسه نیز مشخص شدند.

مراسم با هیجان علاقه مندان به گیم آغاز شد و کم کم خانواده نیز به جمع میهمانان اضافه شدند و مراسم با اجرای جذاب محمد رضا احمدی، آغاز شد.


احمدی مجری محبوب ورزشی تلوزیون از علاقه خود و خانواده به گیم صحبت کرد و برای نشان دادن حرفه ای بودن قول داد تا یک بازی فوتبال دوستانه با یکی از گیمر ها انجام دهد.

در مراسم اختتامیه یکی از بازی های موفق ایرانی به نام ارتش های فرازمینی معرفی شد و بازیکنان دوتیم بر روی صحنه بازی ها مدتی این بازی  را انجام دادند و گیمر ها نظر خود را در مورد کیفیت بازی صحبت کردند و نقد های خود را بر این بازی مطرح کردند.
سازنده این بازی  نیز توضیحاتی پیرامون ساخت بازی ارتش خای فرازمینی ارائه دادند.


جناب آقای کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای  و جناب آقای سلجوقی، عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم حضور داشتند و پیام تبریک عید ایشان توسط مجری برنامه به حضار اعلام شد.


بازی دوستانه محمد رضا احمدی با یکی از گیمر های آغاز شد  و با گزارش داوود رفیعی، گزارشگر مسابقات فوتبال گیم برگزار شد و هیجان خاصی به مراسم داد و فضا کم کم برای انجام مسابقات فینال Fifa آماده شد.
در این بین صحبت هایی پیرامون تفاوت گزارش گری فوتبال واقعی و فوتبال رایانه ای مطرح شد.


بازیکنان مسابقه فینال، مهران علیزاده  و نوید برهانی به روی سن آمدند.
انجام بازی فینال در حضور صدها نفر از تماشاچیان و بخش مسابقه بر روی صفحه 40 متری بر استرس بازیکنان اضافه میکرد.


فریاد های پدر و مادر ها در کنار فرزندانشان در لحظه های حساس این بازی شور و هیجان این استادیوم خانوادگی را بسیار دیدنی و جذاب کرده بود. با هر موقعیت از دست رفته، تماشاگران از صندلی ها برمیخواستند و حسرت خود را فریاد میزند.
در نیمه دوم نیز گل دیگری توسط نوید برهانی به ثمر رسید که در نهایت نتیجه بازی 2-0 به نفع نوید برهانی به پایان رسید و نوید برهانی نماینده ایران در مسابقات جهانی فرانسه شد، این بازیکن در سال 2014 نیز قهرمان ایران و نماینده کشور در جام جهانی ورزش های الکترونیک بود و در آن مسابقات نیز قهرمان جهان شد.

مراسم اهدای جام  مسابقات فیفا بسیار باشکوه و جذاب برگزار شد و پس از آن جوایز سایر رشته ها نیز اهدا شد.

 

قهرمان ایران در رشته PES آقای محمد کمالی از مشهد هستند ( رشته PES در جام جهانی ورزش های الکترونیک حضور ندارد)

 

قهرمان رشته کانتراستریک تیم GEX با پارسا حسینی پور، امیر محمد سروش، فرشید فرخی، فرهاد حاجیان مطلق، علی باقر زاده  مقام قهرمانی ایران را کسب کردند و مسافر فرانسه شدند.

 

در رشته کلش  رویال نیز 2 جوان 16 ساله، امیر حسین اسدی از تهران و پارسا صادقی از اهواز مسافر فرانسه شدند.


پس از اهدای جوایز آقای عباس ارضی سلطان رئیس گروه برگزار کننده ( مکعب) از عوامل اجرایی تشکر کردند و در نهایت اجرای خواننده محبوب نسل جوان، رضا یزدانی آغاز شد و مراسم با برگزاری مراسم آتش بازی به کار خود پایان داد.  

 

لیگ بازی های رایانه ایIGL امسال برای دومین بار با مشارکت مستقیم بنیاد ملی بازی ها ی رایانه ای برگزار شد. مکعب 5 سال است که پس از برگزاری مسابقات داخلی، بازیکنان قهرمان در ایران را به فرانسه اعزام میکند.

 

با ما همراه باشید:

https://telegram.me/cgame

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
کپچا
این امتحان ، برای تشخیص انسان از ماشین می باشد