بازی‌های رایانه‌ای سن و سال نمی‌شناسد

قهرمان سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای در رشته PES، با تشکر از زحمات دست اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقات تاکید کرد: هدف نهایی‌ام، قهرمانی در مسابقات بین‌المللی در رشته PES است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، رضا نوبخت در دیدار فینال مسابقات موفق شد در پایان 120 دقیقه تلاش با نتیجه 2 بر 1 حریف سرسخت خود را شکست داده و به عنوان قهرمان ایران در رشته PES معرفی شود.
او گفت: از سال 2015 به صورت حرفه‌ای به بازی PES مشغول هستم و در لیگ دوم بازی‌های رایانه‌ای، به همراه هم تیمی‌‌ام مقام دوم و سوم مسابقات PES را کسب کردیم.
این گیمر با ابراز رضایت از سطح کمی و کیفی این دوره از مسابقات PES تصریح کرد: سطح این دوره از مسابقات نسبت به دوره قبل پیشرفت خوبی داشته و لازم است که در این جا از حمایت‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و شرکت مکعب که برای برگزاری این دوره مسابقات زحمت زیادی کشیدند و از گیمرها حمایت مادی و معنوی می‌کنند، تشکر کنم.
وی با بیان این که از سه ماه مانده به برگزاری این دوره مسابقات تا زمان برگزاری آن روزانه 8 ساعت تمرین می‌کرده است، گفت: سال گذشته در مسابقات خاورمیانه در کشور امارات در رشته PES به مقام قهرمانی دست پیدا کردم ولی به دلیل عدم دریافت ویزا و صورت نگرفتن حمایت‌های لازم، نتوانستم در مسابقات جهانی این رشته در ایتالیا شرکت کنم.
نوبخت با بیان این که دوره آتی مسابقات جهانی PES در اوکراین برگزار می‌شود، گفت: امیدوارم بتوانم در این دوره از مسابقات جهانی شرکت کنم و همچون مسابقات لیگ، به مقام قهرمانی برسم.
این گیمر 20 ساله که به همراه 4 هم تیمی خود از استان البرز در این دوره از مسابقات لیگ شرکت کرده بود، افزود: گیم در برخی از کشورهای صاحب نام این رشته‌ها تبدیل به صنعت شده است و باید نوع نگاه ها در ایران نیز نسبت به این بازی‌ها تغییرکند، همچنان در کشور ما برخی تصور می‌کنند گیم متعلق به نوجوانان و جوانان کم سن و سال است در حالی این تصور اشتباهی است و دراین دوره از مسابقات شاهد شرکت کنندگان از رده های مختلف سنی بودیم و این خود دلیلی بر فراگیر بودن این بازی‌ها است.
این گیمر با اشاره به این که در ابتدا خانواده‌اش چندان موافق بازی کردن او به این میزان نبوده‌اند ولی وقتی موفقیت‌های او را در مسابقات داخلی و خارجی مشاهده کردند، از او برای تداوم این موفقیت‌ها حمایت کرده‌اند، خطاب به مشتاقان بازی گفت: در مسابقات از شکست نهراسند و هدفی را که انتخاب کرده‌اند نیمه تمام رها نکنند، بلکه اگر استعدادی در این زمینه دارند آن را تقویت کنند و به صورت هدفمند بازی کنند.

دیدگاه‌ها

تصویر MORTEZA KING

سلام روزتون بخیر
چرا فقط مسابقات فوتبال و کانتر؟ چرا مسابقه سبک های حرفه ای رو برگذار نمیکنید مثل شوتر که حرفه ای ترین سبکه یا موبا و یا فایتینگ و ریسینگ.(شوتر منظورم نه فقط کانتر بازی مثل کال آف دیوتی)
واقعا عجیبه که به اسم لیگ بازی های رایانه ای فقط ۲تا سبک بازی رو دارید!

دیدگاه جدیدی بگذارید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
کپچا
این امتحان ، برای تشخیص انسان از ماشین می باشد