بازی‌های ایرانی بیشتری به رشته‌های لیگ بازی‌های رایانه‌ای افزوده خواهد شد

قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: امیدواریم در سال‌های آینده تعداد بازی‌های پرمخاطب ایرانی در لیگ بازی‌های رایانه‌ای افزایش یابد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، فرزاد فتحی گفت: برای سومین سال پیاپی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، لیگ بازی‌های رایانه‌ای را پرشکوه‌تر از همیشه برگزار می‌کند.
وی افزود: یکی از دستاوردهای لیگ امسال، افزوده شدن رشته Quiz of Kings به عنوان یک بازی ایرانی به این رقابت‌ها است و اتفاقا این بازی با استقبال قابل توجهی روبرو شد. به گونه‌ای که این بازی به عنوان پرمخاطب‌ترین رشته این مسابقات ثبت شد و جایزه ویژه این بازی‌ها به برنده آن تعلق خواهد گرفت.
قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با بیان این که مسوولان در کشور ما بیش از همیشه به این صنعت توجه می‌کنند گفت: اگر حمایت‌های بیشتری از این صنعت شود، بنیاد به رسالت اصلی‌اش که ساخت بازی‌های فاخر بومی است، دست می‌یابد.
فتحی تاکید کرد: امیدواریم بازی‌های ایرانی در آینده در مارکت‌های بین‌المللی بدرخشند و معتقدم این روز دور از دسترس نیست.
وی با بیان این که امسال بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای سه بحث را در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌کند گفت: بحث اول قانون ملی بازی‌های رایانه‌ای است. کار نگاشت این قانون در بنیاد انجام شده و امیدواریم این قانون امسال در مجلس مطرح و به تصویب برسد. صنعت بازی‌های رایانه‌ای در دنیا بسیار بزرگ شده است و ما هم باید با تصویب قانونی مستقل، آماده بهره بردن از فرصت‌ها و جلوگیری از آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای باشیم.
قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با بیان این که دومین موضوعی که باید در مجلس مطرح شود، بحث دریافت عوارض از بازی‌های خارجی است گفت: این عوارض خرج خود این صنعت در داخل کشور خواهد شد.
فتحی با بیان این که بحث سوم و مهم دیگر قانون کپی‌رایت است گفت: اکنون بازی‌های خارجی در داخل کشور کپی شده و با قیمت بسیار پایینی به فروش می‌رسند. در صورت تصویب و اجرای قانون کپی رایت، بازی‌ها با قیمت جهانی عرضه خواهد شد و بدین ترتیب فرصت خوبی برای رقابت بازی‌سازان داخلی با بازی‌های خارجی به وجود می‌آید.
سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و برج میلاد تهران و با همکاری شرکت مکعب به عنوان نماینده جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای ESWC از 13 شهریورماه آغاز شده و تا 23 شهریور ادامه دارد. علاقه‌مندان به تماشای این رقابت‌ها می‌توانند هر روز از ساعت 10 تا 22 در مجموعه برج میلاد تهران حضور یابند. همچنین آخرین اخبار و اطلاعات از این رقابت‌ها را می‌توانید در سایت cgame.ir دنبال کنید.

دیدگاه جدیدی بگذارید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
کپچا
این امتحان ، برای تشخیص انسان از ماشین می باشد